Dobrý večer přátelé, je tady další díl našeho lovecraftovského příběhu nového alba "MANTA" domácího post-rockového projektu Postcards from Arkham. Ovšem pokud jste byli stejně jako my zvědaví na to, jaké nové skutečnosti vyvstaly po výpravě Rogera J. Greevese do Kingsportu, zůstáváte spolu s námi v nevědomosti...

...jelikož článek, který vyšel v Arkham Advertiser krátce po údajném setkání RJG s představiteli Orfického shromáždění, přinesl místo obvyklé reportáže nečekaný zvrat, který nevypadá dobře

Uvidíme, zda-li se podaří získat nějaké indicie o tom, jak se situace vyvíjela nadále.

Jako obvykle přikládáme reprodukci originálního výtisku:

A taktéž přepis pro snazší orientaci:

Reportér Pohřešován!

RJG mizí v Kingsportu

Šokující zvrat událostí

[Aktualita] Arkham – Od náhlé a nejasné smrti Malachiase C. Downbarrowa, profesora hudební fakulty Miskatonické univerzity, a od jeho neméně podivného dopisu do naší redakce, rozkrýval jeden z našich nejlepších reportérů, Roger J. Greeves, pozadí této záležitosti, obzvláště ve světle kryptické zmínky v onom dopise o nedávném příchodu jakéhosi kultu jménem „Orfické shromáždění Manty Primordialis“ do Nové Anglie za jakýmsi utajeným účelem, který by mohl mít souvislost z profesorovým předčasným skonem. V tomto pátrání nicméně nyní došlo k nečekanému a pravděpodobně nešťastnému zvratu, a to ke zmizení RJG!

Jak naši čtenáři jistě ví, jelikož RJG detailně popisoval jednotlivé části svého pátrání na stránkách těchto novin, tento případ ho zavedl na bizarní seanci na arkhamských hradbách, dále do Innsmouthu a Dunwiche, kde se mu podařilo odhalit indicie o podstatě cílů onoho kultu, a nakonec do Kingsportu, kam se vypravil na přímé pozvání OSMP, aby byl svědkem klíčového momentu jejich práce.

RJG se s členy kultu měl setkat mimo Kingsport, na místě známém místním jako „Podivný vysoký dům v mlze“. V rámci opatření proti případnému nečestnému jednání ze strany kultu, doprovázel RJG ještě jeden reportér Arkham Advertiser, G. Williams. Dále s nimi byl detektiv Walter A. Graham z arkhamské policie, starý přítel RJG, který laskavě souhlasil, že pojede taky.

Bohužel během výstupu na místo setkání způsobil těžko přístupný terén zdržení obou pánů, čímž se RJG od nich oddělil, a když se oba konečně dostali k Podivnému vysokému domu, nebylo po RJG (ostatně ani po nikom jiném) na místě ani památky. Jejich výpovědi dále uvádějí, že během závěrečné části výstupu slyšeli z dálky jakousi podivnou hudbu a viděli podivnou záři formující se nad útesem. Obojí však náhle ustalo krátce předtím, než oba dorazili na vrchol.

Poté, co seznali, že místo je zcela opuštěné, spěchali oba pánové co nejrychleji zpátky do Kingsportu, kde detektiv Graham zalarmoval místní policii a zorganizoval pátrací skupinu a celou oblast důkladně pročesala.

Žel jediné, co se podařilo nalézt, byl poznámkový blok RJG, který byl objeven na pláži kousek od útesu, na němž se nachází Podivný vysoký dům.

Co se s RJG stalo není známo, nicméně policie z Akrhamu a Kingsportu již naplno rozjela vyšetřování celého incidentu. Doufáme, že je náš kolega zdráv a modlíme se za jeho bezpečný návrat.

Zatím můžeme pouze spekulovat zda-li pozvání od OSMP bylo pouze lstí, kterak se RJG zbavit, nebo zda-li bylo míněno upřímně a na místě došlo k nějaké nepředvídanému neštěstí…a nebo možná ne.

O novinkách budeme informovat hned, jak nějaké budou.

 

Přehled ostatních kapitol:

I - Černý den na Miskatonické univerzitě | II - Podivná seance na arkhamských hradbách | III - Záhada se prohlubuje | IV - Innsmouth | V - Z Innsmouthu do Dunwiche | VI - Dunwich | VII - Na pokraji průlomu? | VIII - Kingsport