Tak zase pokročíme v prezentaci obsahu reedice kompletní diskografie domácí death metalové stálice Tortharry, "25 let mezi nebem a peklem", co říkáte?

Dalším kouskem na řadě je sedmé studiové album "Beneath", kterým započala spolupráce s MetalGate Records. A ne jen tak ledajaká. Nejen že u nás Tortharry zakotvili jakožto naše stájová kapela, ale taktéž došlo k fúzi festivalových projektů na obou stranách, tedy MetalGate OpenAir a Czech Death Fest, do společného podniku MetalGate Czech Death Fest.

"Beneath" jsme vydali v roce 2010 na CD (a jednalo se o čtvrtý titul našeho začínajícího vydavatelství), ovšem později téhož roku vyšlo ve spolupráci s Monster Nation ještě na vinylu.

Kromě nového labelu, došlo i na nové studio. Aby se kapela zvukově posunula zase někam dále, padlo rozhodnutí vyzkoušet známé studio Šopa Stani Valáška, které se nachází v Lipově, v místní sokolovně. Jednou z prvních věcí, po které se kapela pídila, bylo zda-li je ve studio lednička, na což Staňa opáčil, že ledničku po něm ještě nikdo nechtěl. Nakonec ji ale sehnal a pak už nic nebránilo tomu, aby se Tortharry ve studiu řádně zabydleli (ledničku, pokud nedosloužila, najdete v Šopě dodnes).

V den, kdy Tortharry dorazili do studia, se v téže sokolovně odehrávala svatba, a když v noci kapela vyrazila na průzkum onoho místa, jelikož zde byli zároveň i ubytováni, podařilo se jim objevit to, co zbylo ze svatebního cateringu, takže došlo na improvizovanou noční žranici. Druhý den se svatebčané po kapele sháněli, ovšem průšvih se nekonal. Místo toho jim věnovali, co zbylo, takže o proviant měla kapela postaráno :-)

Tracklist "Beneath" obsahuje devět skladeb a jako obvykle si dáme jednu z nich jako ukázku a to konkrétně stejnojmenný titulní song:

 

 

Příjemný poslech a více zase příště!

"25 let mezi nebem a peklem" vychází v limitované edici 300 kusů 17.12.2016 u MetalGate Records!