Vážení přátelé, ani v novém týdnu naše zpravodajská relace nepolevuje. Opět se vracíme k obsahu chystané reedice kompletní diskografie domácí death metalové stálice Tortharry, "25 let mezi nebem a peklem", a představíme si další kousek.

Tím je páté studiové album "Reborn", které vyšlo v roce 2006 na CD pod hlavičkou Swage a Redblack a pro Tortharry znamenalo nové časy. Nejprve došlo na obměnu sestavy. Kromě kytaristy Jardy Rubeše totiž z kapely odešel i bubeník Miroslav Jirman, přezdívaný Juan, což vedlo k tomu, že se Tortharry na nějakou dobu stáhli ze scény. Nakonec se ale našly nové posily, kterými byli Martin "Máca" Hrubý (kytara) a Jiří "Panther" Rosa (bicí).

Další změna se týkala studia, jelikož "Reborn" se již nenahrávalo v Haciendě, ale ve studiu Shaark v Bzenci, a zvláště pro čerstvou krev v řadách kapely to znamenalo nové zážitky, jelikož si Panther poprvé vyzkoušel hru na dva kopáky a Máca byl vůbec poprvé ve studiu.

Celkově ale natáčení probíhalo bez problémů a kapela sama s láskou vzpomíná na čas strávený v Shaarku, především tedy co se týče přilehlých restauračních zařízení, které členové Tortharry hojně navštěvovali i přes den, když zrovna netočili. Obzvláště jim pak v paměti utkvěl jeden číšník, který se vyznačoval tím, že byl vždy ve strašném spěchu a k objednávkám přistupoval poněkud doslovným způsobem, což znamená, že když si kapela objednala pivo, dostala opravdu jedno pivo, bez ohledu na to, kolik jich u stolu zrovna bylo :-)

Tracklist "Reborn" obsahuje 12 věcí, o kterých sice kapela s odstupem času říká, že by je dokázala zahrát lépe, ale na druhou stranu některé z nich, např. "Return Into The Void" nebo "Tennosei No Tenshi", najdete v setlistu Tortharry dodnes. A právě první jmenovanou vám přinášíme jako ukázku:

 

 

Tak enjoy a více zase příště!

"25 let mezi nebem a peklem" vychází v limitované edici 300 kusů 17.12.2016 u MetalGate Records!