Vážení přátelé, tento měsíc je naše zpravodajská relace opravdu intenzivní. Dnes se zase vrátíme k chystané kompletní reedici diskografie domácí death metalové stálice Tortharry, "25 let mezi nebem a peklem", a představíme si další věc z obsahu kolekce.

Tou je čtvrté studiové album "White", které vyšlo v roce 2003 na CD pod hlavičkou CBR. Svým způsobem se jedná o přelomové album, které v celkovém kontextu kapelní diskografie stojí tak poněkud jinde.

"White" bylo posledním albem, které Tortharry nahráli ve studiu Hacienda Miloše "Dodo" Doležala, a jak říká sama kapela, tentokráte to bylo zvláštní natáčení, jelikož Dodo takzvaně shodil ze stolu všechen předpřipravený materiál s tím, že pokud jej chce kapela využít jako producenta, musí se vše předělat a udělat podle něj. To se i stalo, ovšem za cenu napjaté atmosféry uvnitř kapely, která vyvěrala především z neshod mezi Jardou Rubešem a Martinem Vackem o tom, jaké má mít nové album vlastně podobu. To vše se pravděpodobně promítlo do desky jako takové, která zní prostě jinak než je u Tortharry zvykem.

Dodejme, že vnitřní neshody se bohužel nepodařilo zažehnat a tak po turné k "White" Jarda Rubeš opustil řady kapely k velkému překvapení ostatních členů. Tím se tak de facto uzavřela jedna etapa Tortharry.

Abychom ale nekončili na tak vážnou notu, připomeňme, že během natáčení "White" se Tortharry náhodou zúčastnili fotbalového plesu v Žirovnici, organizovaný příznivci AC Sparta, což by nebylo nic neobvyklého, pokud by ovšem většina kapely nefandila úhlavnímu rivalovi, tedy pražské Slávii a nedali to osazenstvu plesu pořádně najevo. Bylo tedy jen otázkou času než vypukne mela :-)

I tato epizoda byla zachycena v našem komiksu. Příslušný díl najdete zde.

Tracklist "White" obsahuje 12 songů plus intro a jako obvykle tu máme pro vás ukázku ve formě třetí skladby alba, "Of Soul and Flesh":

 

 

Přejeme příjemný poslech a více zase příště.

"25 let mezi nebem a peklem" vychází v limitované edici 300 kusů 17.12.2016 u MetalGate Records!