Vážení přátelé, dnes oficiálně vychází split album "Damnation & The Rotten Brood" smeček Awrizis a Desire for Sorrow a to jednak ve formátu digisleeve a jednak digitálně! CD objednávejte na MetalGate e-shop, nebo stahujte na Metal OnLine (Awrizis, DfS). 

 

 

MetalGate Records vydává své historicky první split album, na kterém spojili síly českobudějovická melodic black metalová smečka DESIRE FOR SORROW a havířovští psychedelic „groovers“ AWRIZIS. Na ploše sedmi skladeb najdete dvojici EP, „Damnation“ (Awrizis) a „The Rotten Brood“ (DfS), vzniklých v MetalGate studiu, kterými obě kapely definují své tváře pro rok 2016. A masky, s kterými hrají „divadlo bohů“ tentokrát, jsou rozhodně výrazné!

Seskupení AWRIZIS, za kterým hledejte kytaristu a zpěváka Frodys, známého též z post-rockového projektu Postcards from Arkham, či ze svých minulých angažmá v metal-HC bandě Primary Resistance a v dnes již neexistující doom metalové legendě Dissolving of Prodigy, je od a do zet o moderním groove metalu se skočnými, metalcoreovými riffy a perfektními melodiemi, což znamená, že „Damnation“ je nadupaná jízda, která vám zkrátka nedá vydechnout. DESIRE FOR SORROW je horda známá svým řemeslně skvěle dotaženým pojetím symfonického black metalu, který nemůže nechat klidně spát fanoušky Dimmu Borgir nebo Cradle of Filth. Po svém debutovém albu „At Dawn of Abysmal Ruination“ kapela absolvovala hromadu koncertů, obměnila sestavu a nyní na svém EP „The Rotten Brood“ dokazuje, že má svaly, které je třeba ukázat světu.

Cesty obou kapel se protnuly v březnu 2015, kdy právě Frodys zaskakoval u Desire for Sorrow na postu kytaristy během jejich evropského turné. A právě tehdy začala vznikat myšlenka na společný projekt. Pak přišlo vítězství DfS v pátém ročníku soutěže MetalGate Massacre, kde jednou z cen byla nahrávací frekvence v našem studiu, ve kterém se ostatně zalíbilo i Frodysovi během nahrávání aktuální desky jeho post-rockového projektu Postcards from Arkham. Tím byla otázka, kde nový materiál nahrát, vyřešena a od myšlenky se mohlo přejít k realizaci. A taky se přešlo. Nahrávalo se na přelomu 2015 a 2016. Songy DfS pak putovaly na mix a mastering k Tue Madsenovi z dánského studia Antfarm, zatímco materiál Awrizis zůstal u nás. O grafickou stránku alba se pak postaral sám maestro Frodys ve spolupráci s Lenkou Machovou z Ador Dorath, která se podílela na několika skladbách z „Damnation“ i z lyrického hlediska.

Kompletní tiskovou zprávu najdte zde

CD objednávejte na MetalGate e-shop, digitální verzi pak na Metal OnLine (Damnation / The Rotten Brood)