Vážení přátelé, vzhůru na řezničinu! Dnes totiž oficiálně vychází české vydání knihy „Choosing Death: Nepravděpodobná historie death metalu & grindcoru“ od Alberta Mudriana, šéfredaktora prestižního amerického magazínu Decibel. Objednávejte na MetalGate e-shop!

Choosing Death! Legendární metalová kniha konečně vyšla v českém překladu

Absolutní klasika. Tak se dá mluvit o knize Choosing Death: Nepravděpodobná historie death metalu & grindcoru, jejíž český překlad právě vyšel u pražského nakladatelství MetalGate. Nadšení, láska k extrémní hudbě a pečlivá práce autora Alberta Mudriana udělaly z tohoto díla kultovní záležitost, kterou si fanoušci hýčkají ve svých sbírkách po celém světě. Nyní se k nim mohou přidat i naši metalheads!

„Choosing Death přišla, zdá se, přesně v ten pravý čas. Scéna totiž zažívala nečekané obrození po celé zeměkouli a tahle kniha k tomu dodala příběh toho, co bylo,“ uvádí v předmluvě Scott Carlson (Repulsion atd.). Publikace představovala nostalgii, ale posloužila i jako jedinečná sonda do historie obou žánrů pro mladou generaci, která tak objevila staré klasiky. „Obrovský dopad, který tahle kniha měla na scénu, zkrátka nelze přehlížet,“ píše Carlson a mimo jiné dodává, že je Choosing Death jednohlasně považována za bibli svatou extrémního metalu. „Je to svědectví nejen o žánru jako takovém, ale i o kvalitě autorovy práce – o jeho extrémním zaujetí pro detail, a to u každého probíraného tématu.“

Kniha čtenáře provází čtivou a zanícenou formou dějinami death metalu a grindcoru. Našince jistě potěší, že vedle všech slavných světových jmen figuruje i tuzemský Krabathor. Text je doprovázen mnoha fotkami a různými raritkami. K domácím čtenářům se Choosing Death navíc dostává ve své revidované a rozšířené verzi, jejíž originál vyšel v roce 2016 u amerického vydavatelství Bazillion Points.

Zkrátka perfektní potrava pro všechny fanoušky té nejextrémnější muziky!

Vychází v překladu Ondřeje Šmejkala a v sazbě Radka Doležího


Tisková zpráva | MetalGate e-shop CZ / SK

Video by Woll Design