Vážení přátelé, je tady třetí díl našeho zpravodajství stran chystané neoficiální biografie heavymetalové legendy Ronnieho Jamese Dia z pera amerického spisovatele Jamese Curla. Dnes tu pro vás máme jednak něco k vizuálnímu zpracování knihy, a jednak něco k jejímu obsahu.

Zaprvé vám tedy představujeme obálku knihy, která pochází z naší interní grafické dílny. Krom dnes již ikonického gesta, které právě Ronnie James Dio proslavil v celé metalové subkultuře, najdete v ústředním grafickém motivu i několik odkazů na kapely, ve kterých Dio působil. Tak jak se vám líbí?

 


Zadruhé, co se týče obsahu, "Ronnie James Dio: Životopis heavymetalové ikony" pokrývá šest dekád Diovi umělecké dráhy od úplných začátků ve školních orchestrech a následně v kapele Vegas Kings (později přejmenované na Ronnie and the Red Caps), přes angažmá v kapelách Elf, Rainbow a Black Sabbath, a rovněž Diovu sólovou dráhu, až po projekt Heaven & Hell. Celkem Vás tedy čeká těchto 14 kapitol:

Zrození metalového boha / Opravdová kapela / Roky s Elf / Rainbow / Black Sabbath / Dio / Vivian odchází / Drak Dean / Lock Up The Wolves a ještě jednou Black Sabbath / Znovu Dio / Magica, Tenacious D a Killing The Dragon / Master Of The Moon a Králové ro(c)ku / Heaven & Hell / Opona klesá

Součástí knihy je i kompletní Diova diskografie, dále předmluva a nekrolog, které sepsali Diovi přátelé a dlouholetí spoluhráči Jeff Pilson a Claude Schnell. Samozřejmě nechybí ani fotogalerie z různých údobí Diova života.

Tak enjoy a více zase příště!

Další informace k dispozici v aktuální tiskové zprávě zde.