Vážení přátelé a nadšenci do metalové estetiky zvláště, dnes oficiálně vychází české vydání dalšího dílu výpravné artové série "Masterpieces" od britského nakladatelství Heavy Music Artwork, a to s tím nejlepším z metalové grafiky za rok 2019! Objednávejte na MetalGate e-shop!

Na 144 stranách a v sedmi kapitolách, resp. galeriích, uvidíte tvorbu metalových výtvarníků a ilustrátorů jako Hugh Syme, Misanthropic-Art, Brent Elliott White, Alexander Jansson, Brandon Allen Bolmer, Markus Vesper, Andrzej Masianis, Blake Armstrong, Maximos Manolis nebo Fursy Teyssier, která zdobí alba např. Dream Theatre, Megadeth, Death Angel, Amon Amarth, Demon Hunter, Atrocity, Avantasia, Beast In Black, Betraying The Martyrs, Born Of Osiris, Combichrist, Crypt Sermon, Devil Master, Hate, High Reeper, In Flames, Mammoth Storm, Municipal Waste, Rotting ChristSavage Master, Skyblood, Swallow the Sun, The Deathtrip, This Gift is a Curse, Twilight Force, Une Misère, Vile Apparition, Visceral Disgorge nebo Within Temptation.

U každého díla se navíc dozvíte detaily o jeho vzniku, ať už od samotného autora, nebo od kapely, pro niž bylo určeno.

Vychází v brožovaném vydání formátu A4 s celobarevným tiskem na matném křídovém papíře.


Pastva pro metalové oči! Vychází nádherná artová kniha Masterpieces 2019

Kniha, od které se člověk těžko odtrhává. Kniha, která je balzámem pro oko i duši. Těmito slovy představuje pražské nakladatelství MetalGate svou novou publikaci Masterpieces 2019. Jak název napovídá, jedná se o další díl velmi ceněné série od anglického nakladatelství Heavy Music Artwork, která je zaměřená na nejpozoruhodnější metalovou grafiku.

„Pro tuzemský trh jsme již před časem vydali Masterpieces 2018, přičemž odezva byla úžasná, čtenáři ocenili skutečně precizní provedení celé knihy, které je samozřejmostí i v případě ročníku 2019. Jedná se o krásný sběratelský kousek, jenž ozdobí každou metalovou knihovnu,“ uvádí Ondřej Šmejkal z MetalGate.

Kniha nabízí sedm kapitol/galerií. Hned na začátku se věnuje nejlepšímu metalovému obalu za rok 2019 (galerie Dílo roku). Prvenství si uzmuli legendární Dream Theater s albem Distance Over Time, jehož obal vytvořil kanadský výtvarník Hugh Syme. „Záběr tohoto několikanásobného držitele hudební ceny Juno za nejlepší hudební vizuál a grafický design je skutečně impozantní, takže jeho talent najdete na albech například Rush, Aerosmith, Megadeth, Iron Maiden, Alice Cooper, Whitesnake, Def Leppard nebo Queensrÿche,“ dodává Ondřej Šmejkal.

Druhá galerie nese název Mistr roku a představuje výtvarníka, jenž v rámci daného roku vytvořil velmi ceněné počiny. Za rok 2019 byl vybrán německý výtvarník působící pod značkou Misanthropic-Art, mezi jehož klienty najdeme přes 700 kapel (například Dismember, Behemoth, Asphyx, Primordial, Uada, Kampfar nebo Pig Destroyer).

Další velice uznávanou osobností je Brent Elliot White, kterému je zasvěcena třetí galerie s názvem Nejvlivnější výtvarník roku. Následující část se jmenuje Pocta roku a je zaměřena na výtvarníka, jehož talent si zasluhuje mimořádné ocenění s tím, že kromě samostatné sekce je jeho dílo prezentováno i na samotné obálce Masterpieces. Za rok 2019 to je SaberCore. Pátá galerie upozorňuje na Objev roku, jímž se stal Caelan Stokkermans. Šestá má název Boxset roku, kdy si největší pozornost vysloužilo dvojalbum War & Peace od Demon Hunter, jehož obal vytvořil Ryan Clark.

A pak tu máme finální galerii, která nás skutečně protáhne všemi možnými metalovými subžánry. Její název je všeříkající – 100 výtvarníků na 100 deskách od 100 kapel. Tvoří jádro celé knihy a poukazuje na impozantní obálky například od In Flames, Rotting Christ, Slipknot, Municipal Waste, Hate, Swallow the Sun, Born of Osiris nebo Within Temptation.


Tisková zpráva | MetalGate e-shop CZ / SK

Video by Woll Design