MetalGate studio přesídlilo do nových, lepších a reprezentativnějších prostor a podstoupilo celkový upgrade, aby bylo schopnost nabídnout kapelám co nejkvalitnější služby v oblasti nahrávání, mixu a masteringu, ovšem i s přesahem do video tvorby.

Prvního února bylo ve Vsetíně znovuotevřeno nahrávací studio spolku MetalGate, tentokráte v nových, reprezentativnějších prostorách a hned se rozjelo na plné obrátky, jelikož se zde celý únor pilně natáčelo. Zatěžkávací zkoušku provedli Postcards From Arkham a Minority Sound.

Jako první testoval týden nové studio Marek „Frodys“ Pytlík, který zde natočil instrumentální část nového alba svého projektu Postcards From Arkham, jenž ponese název „AEONS“. Hned poté na čtrnáctidenní pobyt přijeli muzikanti z kapely Minority Sound a v „jednom tahu“ zde pořídili kompletní zvukové stopy pro své nové album. Natočený materiál poté putoval na mix, o který se postará renomovaný kanadský producent a skladatel Rom di Prisco. Konec února patřil natáčení reklamy pro kosmetickou společnost, jelikož naše studio svými kapacitami umožňuje i přesah do komerční sféry. První měsíc provozu byl tak využit úplně beze zbytku.

Studio je umístěno v klidné lokalitě na okraji Vsetína. Nabízí prostornou režii, malou nahrávací místnost navrženou pro separované projekty, například zpěvy či kytary, vyžadující co nejmenší dozvuk a velkou nahrávací místnost vhodnou pro bicí nebo záznam celé kapely najednou. To vše kamerově propojené pro neustálou komunikaci muzikantů se zvukovým inženýrem. Nedílnou součástí studia je pohodlná odpočinková místnost s kuchyňkou, soukromé parkoviště a zahrada s venkovním posezením.

Technická stránka studia je také na úrovni. Tvoří ji vybavení značek Shure, Senheiser, AKG, Mesa Boogie a další. Srdcem systému je pak digitální mix PreSonus Studiolive, pro snímání kytar jsou též k dispozici vynikající moduly Salvation.

Kromě zařízení pro zvukový záznam, mix a mastering, je studio vybaveno i velmi kvalitní videotechnikou a hostující kapely tak mohou využít pobyt ve studiu k natočení video reportů nebo klipu. O vše se stará pětičlenný tým, jehož šéfem je Libor Kukula (též kapelník Ascendancy).

Tiskovou zprávu najdete zde.

V galerii na FB profilu studia pak několik žánrových obrázků z nových prostor, které budeme i nadále vylepšovat.

Kapely, máte-li zájem u nás nahrávat, neváhejte nás kontaktovat!

http://studio.metalgate.cz