Vážení přátelé, v dubnové části našeho letošního edičního plánu dojde nejen na hudbu, ale i na literaturu, protože 30.4., tedy na Čarodějnice, se můžete těšit na český překlad díla Non Serviam: The Story Of Rotting Christ, tedy oficiální knižní biografie této helénské black metalové legendy.

Vítejte u prvního dílu našeho zpravodajství k tomuto titulu, v kterém si připomeneme, o co se vlastně jedná a jak to celé vzniklo.

Rotting Christ, coby nejen řeckou, ale i globální black metalovou ikonu, jistě představovat nemusíme. V roce 2018 tato kapela dospěla k úctyhodnému 30. výročí od založení, což oslavila vydáním hned několika speciálních titulů a jedním z nich byla právě i kniha "Non Serviam: The Official Story Of Rotting Christ", která po třech letech příprav vyšla v prosinci 2018 u anglického vydavatelství Cult Never Dies, jenž vlastní jeden z autorů knihy, spisovatel, vydavatel a publicista Dayal Patterson. Druhým autorem není pak nikdo jiný než neméně ikonický zakladatel a frontman ROTTING CHRIST Sakis Tolis.

Oba pánové spolupracovali již dříve, a to v rámci Dayalova předchozího literárního projektu: knižní série věnované globální black metalové scéně. Když tedy oněch 30. let ROTTING CHRIST začalo být aktuální, spojili Dayal a Sakis své síly znovu, aby tak dali vzniknout první oficiální kapelní biografii, která příběh ROTTING CHRIST předkládá od úplného začátku, tedy od narození bratrů Tolisových, až po zbrusu nové album "The Heretics".

My jsme se o tomto projektu poprvé dozvěděli v roce 2017 na třetím ročníku Hellenic Darkness a přišlo nám škoda, aby domácí fanoušci ROTTING CHRIST byli o toto dílo ochuzeni. K naší velké radosti oba autoři s českým vydáním souhlasili.

"Non Serviam: oficiální historie Rotting Christ" se k vám dostane hned ve dvou inkarnacích, a to jednak jako paperback, a jednak ve speciální vázané verzi, která navíc obsahuje bonusové artikly, konkrétně triko s kapelním motivem, trsátko se Sakisovým podpisem, nášivku a samolepku s kapelním logem.

Obě verze si můžete již nyní předobjednat na MetalGate e-shop: 

Standardní edice | Speciální edice

Enjoy a více zase příště!