Vážení přátelé, máme tu další díl našeho zpravodajství stran chystané stejnojmenné debutové desky pražského black-doomového komanda Hnus Umírající, které se nám rapidně blíží k závěru, jelikož od vydání nás dělí přesně týden!

V takovéto takříkajíc cílové rovince je obvykle na řadě hudební ukázka a jeden takový singl tady máme i dnes. Nese název "Maruška", jedná se o předposlední pátou skladbu na desce (nepočítáme-li intro), a pokud vám to jaksi nesedí k black metalovému vyznění HNUSU UMÍRAJÍCÍHO, pak vězte, že za názvem tohoto songu je jedno velmi reálné a zároveň smutné téma, kterým je týrání zvířat.

Maruška je totiž fenka, která žel měla smůlu na lidi a tohle svinstvo zažívala celých 13 let. Naštěstí to ale v jejím případě dobře dopadlo, a to díky Kateřině Šimkové ze záchranné stanice Zvíře v tísni, z.s., která nejen že z toho Marušku vysekala, ale sepsala i text této skladby, jakožto Maruščinu zpověď, kterou HNUS UMÍRAJÍCÍ následně zhudebnili. Těmto black metalovým ještěrům totiž práva zvířat rozhodně ukradená nejsou.

Pro úplnost ještě dodejme, že o vizualizaci a animaci singlu se postarala Michaela Fišerová, ilustrátorka a grafička Rockopery Praha.

 

 

Tak enjoy a více zase příště.