Vážení přátelé, vítejte u třetího dílu našeho zpravodajství stran chystaného stejnojmenného debutu pražského black-doom komanda Hnus Umírající. Po minulé návštěvě atomového bunkru č.6, se tentokráte vrhneme na vizuální pojetí celého alba, přičemž samozřejmě zůstáváme na vlně temné (nebo rovnou hnusácké) estetiky.

I na vizuálním poli postupuje debut HNUSU UMÍRAJÍCÍHO poněkud jinak než bývá zvykem. Zatímco obvykle bývá ústřední grafický prvek koncentrován na přebal, v tomto případě je rozprostřen hned do celé série obrazů, které teprve dohromady dají ucelený motiv.

Jejich autorem je svérázný český malíř Petr "Gordo" Malecký, který tyto vytvořil exkluzivně pro tuto desku, a navíc nikoliv digitálně, ale pěkně postaru, tedy olejomalbou na plátno! O přenesení do příslušného formátu, celkový layout a sazbu se pak postarala dvorní grafička kapely Kristýna Drajková, která se mimo to věnuje i kinematografii, konkrétně filmovému střihu, a spolupracuje např. s kinem Aero.

Jak se ostatně můžete přesvědčit sami, v případě tohoto titulu tedy rozhodně bude na co koukat!


Vizualizace ovšem není to jediné, co pro vás dnes máme. Ruku v ruce s přebalem totiž avizujeme obvykle i tracklist, a nejinak tomu bude i nyní. Těšit se tedy můžete na následujících šest poetických hnusáren:

Nechtějme to rozhodnout / Život jde dál / Dogma / Masařka hodujíc na výkalech mého života / Maruška / Úspěch se neodpouští

Tak enjoy a více zase příště!