Vážení přátelé, vítejte u druhého dílu našeho zpravodajství stran chystané stejnojmenné debutové desky pražského black-doom komanda Hnus Umírající. Jak bývá zvykem, tato část relace je věnována genezi dané desky a nejinak tomu bude i v tomto případě, i když možná ne úplně tak, jak jste zvyklí.

Nečekejte totiž žádnou typizovanou produkci. Máme tu co do činění s čistokrevným extrémně metalovým undergroundem, v němž se k věcem přistupuje a priori způsobem D.I.Y. Tak tomu bylo, když tato podzemní scéna vznikla, a tak je tomu do značné míry i nyní. To znamená, že při nahrávání tohoto alba nedošlo na žádné studio, nýbrž celá záležitost vznikla v atomovém bunkru č.6, kde mají ještěři z HNUS UMÍRAJÍCÍ své doupě.

Nad nahráváním bděl dvorní zvukař kapely, Martin Linda, který se zároveň postaral o mix a mastering. A pokud vám toto jméno nic neříká, doplňme, že Martin v minulosti míchal a masteroval alba např. Somnus Aeternus, Hell Paso, Sklepmaster, či Draco Hypnalis. Jinak taktéž skládá videoherní hudbu, či vlastní tvorbu v rámci projektu Amorphine.

Vstupte tedy do nejhnusáčtějších hlubin pražského zásvětí!

 

 

Enjoy a více zase příště!