Vážení přátelé, máme zde poslední pohled na naši listopadovou kolekci "November Doom". Jestliže jste sledovali celé naše zpravodajství, pak vám jistě neuniklo, že se jedná o velice pestrou nabídku, která zahrnuje jak ten nejryzejší funeral doom metal, tak různé kombinace doomu s jinými žánry.

S naší finální trojicí kapel pak tuto rozmanitost jen dále potvrzujeme. Nuže, jste připraveni na poslední přírůstky našich padesáti odstínů doomu?

Začneme druhým slibovaným esem tohoto týdne, kterým jsou Silent Stream Of Godless Elegy - jeden z klenotů domácí metalové scény. V případě „Silentů“ není třeba žádného dlouhého představování. Jejich jedinečné spojení doom metalu s moravským folklorem je známé široko daleko. Poznejte tedy i vy unikátní spojení smutku moravských lidových balad na doom metalovém podkladu, které ve finále dává vznik unikátnímu ethno metalovému vyznění, k čemuž vám nabízíme hned šest titulů od SSOGE!


Dále ještě jednou zamíříme do Českých Budějovic, kde kromě již dříve vzpomínaných After Rain dlí kapela Dark Angels. Obě formace jsou personálně velmi těsně provázané a jsou tak takřka dvěma stranami téže mince. V případě DARK ANGELS ovšem nečekejte black metalové výjezdy. Skupina čerpá z toho nejlepšího, co nachystali ikoničtí Candlemass a potěší tak každého milovníka hlubokých čistých vokálů (které se tu a tam posunou do extrémnějších poloh) a starého dobrého heavy metalového feelingu.


A nakonec finská Vuolla, která je další formací, jenž ve své tvorbě s radostí mísí různé potemnělé hudební styly. Ve společnosti alba „Blood. Stone. Sun. Down.“ se – vedeni jen mihotavým plamínkem naděje – vypravíte hluboko do mlhavého nitra sebe sama a prozkoumáte, jak melancholicky zní precizní kombinace doom metalu, post-rocku, deathu a progresivních prvků.

Pro kompletní nabídku doomového listopadu zamiřte na MetalGate e-shop!

Enjoy!