Vážení přátelé, "November Doom" na MetalGate e-shop jde do finále. A jelikož každý správný závěr má gradovat, tak i my jsme si pro vás nechali dvě esa v rukávě. Jedno z nich odhalujeme právě dnes, druhé přijde na řadu v pátek.

A aby byl dnešní triptych kompletní, podíváme se na zoubek i dvěma dalším kapelám, které by rozhodně neměly uniknout vaši pozornosti. Jdeme na věc!

Začneme samozřejmě oním esem. Tím jsou Quercus - jeden z mnoha souborů, v nichž byste s úspěchem hledali plzeňského harcovníka Lorda Morbivoda. Toto funeral doom metalové trio nedávno vypustilo do světa speciální 2CD obsahující nejstarší nahrávky „Kverulant“ (2002) a „Nenia“ (2004). Připravte se na více než sto minut čistokrevného doomu bez zbytečných příměsí. Dlouhé skladby, těžké riffy a atmosféra totálního zmaru. To je „Kverulant & Nenia“!


Dále tu máme R.E.T Reaction Extasy Trance. Původně heavy metalová skupina si svou cestu k doomu našla počátkem 90. let. Od roku 1992 jsou tak tuzemským posluchačům dobře známi pro svou schopnost vkusně kombinovat doom metal s dalšími metalovými subžánry, ale i s psychedlickými prvky či prvky klasické muziky. Snad proto působí jejich tvorba přece jen uvolněnějším dojmem oproti běžnému doomovému imperativu. V našem katalogu najdete jak pětici doomových titulů, tak i ranější heavy metalovou tvorbu.


Závěr našeho triptychu patří jihočeským After Rain. Toto uskupení vzniklo kolem Václava Votruby, kterého znalcům žánru jistě není třeba představovat. Formace vzdává hold tuzemským doom metalovým kořenům, ačkoli poměrně záhy svou tvorbu rozšiřuje o black metalové vlivy. Máte-li v oblibě tuto žánrovou kombinaci navíc s prolínajícím se mužským a ženským vokálem, klávesovými party a smyčcovými nástroji, pak nelze než doporučit!

Pro kompletní nabídku doomového listopadu zamiřte na MetalGate e-shop!

Enjoy!