Vážení přátelé, je tady třetí várka novinek v rámci naší tématické akce "November Doom" na MetalGate e-shop. Co tedy u nás nově najdete?

Náš dnešní triptych začneme u švýcarských death-doomových veteránů Excruciation, kteří jsou na scéně od roku 1984. V našem katalogu nyní najdete všechna čtyři studiová alba, "Angels to Some, Demons to Others" počínaje, "[c]rust" konče, která, ačkoliv všechna vznikla až po obnově kapely v roce 2005, jsou pevně zakořeněna v old school zvuku a postupech. Máte-li tedy rádi dřevní doomové kompozice, s občasnými přesahy do jiných stylů, pak jsou tyto čtyři kousky právě pro vás!


Druhou novinkou je loni v zimě vydaný debut "IVIIV" belgických Monads, který servíruje pomalý, intenzivní a naskrz depresivní funeral doom, jehož hypnoticky homogenní masu sem tam rozčeří agresivnější moment, který dokresluje celkovou tíživou atmosféru. Jednoznačně doporučujeme!


Závěrem si dáme další debut, a to "When the Soul Leaves the Body" od slovenských Samsara, který sice vychází z funeral doomové melancholie, ale zároveň dává prostor melodickým partům pro majestátnější atmosféru. Cesta tohoto počinu na svět nebyla jednoduchá, ale to čekání za to stálo! 

Pro kompletní nabídku doomového listopadu zamiřte na MetalGate e-shop!

Enjoy!