Vážení přátelé, den zkázy je tady, jelikož právě v tento moment oficiálně vychází závěrečná část apokalyptického triptychu, "Within Destruction", ostravské death-thrash hordy NAHUM, a to ve formátu jewel case! Objednávejte na MetalGate e-shop!

Příchod apokalypsy je nevyhnutelný. Dne ani hodiny až dosud nikdo nevěděl. Nyní se však vše mění. Třetí a dosud též nejtvrdší album ostravských death-thrash metalistů NAHUM totiž vychází právě dnes! Devět fláků vás sevře a nepustí od první vteřiny poslechu. Rychlost se střídá s brutalitou, pod kotlem to vře v neskutečné náloži basových linek, ostrých riffů a zběsilých sól ala Chuck Schuldiner. Výsledkem je totální devastace všehomíra.

Tato nekompromisní novinka je zbrocena potem a krví celé kapely, jelikož její vznik byl pojat až extrémně pečlivým způsobem. Pojďme krátce připomenout celý nahrávací proces. Materiál pro „Within Destruction“ byl dokončen již v druhé půli roku 2017. Kapela neponechala nic náhodě a před ostrým natáčením alba nejdřív natočila dema všech skladeb. Právě díky tomu mohl tandem Tomash Nahum (autor muziky celého alba) a Michal Kapec vyladit výsledné aranže k dokonalosti. O textovou stránku věci se již v tomto bodě staral lídr a vokalista NAHUM, Pavel Balcar. Právě on je podepsaný jako hlavní textař pod většinou písní. Ostré nahrávání pak proběhlo v první půli letošního roku v několika studiích. Koncem dubna 2018 bubeník Tom Brighter začal nahrávání bicích v olomouckém Abbadon studiu. V červnu se v domácím studiu Michala Kapce začaly nahrávat první kytarové party. Skupina využila luxus, jenž domácí studio nabídlo, a netlačena časem strávila na kytarách více než dvě stě hodin práce, což je na finálním zvuku dobře znát. Začátkem července vstupují Pavel Balcar (zpěv) a Jan Balcar (baskytara) do GM studia, aby se postarali o zbytek. Pod dohledem zkušeného Martina Roženka z Ador Dorath jsou zaznamenány zpěvy a basové party. Výsledný produkt je v půli července zaslán do světoznámého HERTZ recording studia (Vader, Behemoth, Decapitated...). Zde se album míchá, mastruje a dostává svůj finální zvuk. Tento proces zabral další téměř dva měsíce. Výsledek je však jedním slovem vynikající.

Ruku v ruce s hudebním obsahem jde i vizuální stránka alba. O obal se postaral Vladimir "Smerdulak" Chebakov, který mimo jiné spolupracoval s Katalepsy či Sodom. Vladimír vycházel ze zadání Pavla, ovšem celou apokalyptickou scenérii vytvořil dle své vlastní intuice. „Vladimir odvedl vynikající práci, přesně takový kus umění jsme již dlouho chtěli. Měl k dispozici naši muziku a její vizualizace nám vyrazila dech! Jsme pyšní, že budeme i nadále v úzké spolupráci s tímto talentovaným umělcem, a budeme pracovat společně na dalším materiálu,“ lehce poodkrývá i příští plány Pavel.

Není tajemstvím, že pro formaci byla tvorba třetího počinu velmi složitá. Zcela individuální postup samotného nahrávání prověřil již získané zkušenosti, profesionalitu i osobnostní sílu každého z členů. Jak říká Pavel: „Vzhledem k tomu, jak už teď toto album nenávidím, musí být prostě skvělé! Po krutých bolestech přinášíme na světlo světa našeho třetího bastarda. Ať si žije svým životem!“

Aby byla paráda kolem „Within Destruction“ kompletní, nesmí chybět turné na jeho podporu. NAHUM slibují skutečně masivní tour, jenž zasáhne Českou i Slovenskou republiku a Polsko. Pro detaily sledujte kapelní Facebook.

Tisková zpráva | MetalGate e-shop