Vážení přátelé, tak je to tady. Dnes oficiálně vychází koncepční debutové album "Amnesia" plzeňské smečky InnerSphere ve formátu digipak! Květen máme za dveřmi, takže není nic lepšího než ho přivítat skrzevá temný, v pravdě Romantický, příběh s nádechem romance i nadpřirozena, který nabízí právě toto album v melodic death/thrash metalovém hávu. Objednávejte na MetalGate e-shop!

 

Vážení přátelé a příznivci melodického death metalu, nastražte svůj sluch. Zejména pro vás máme velmi zajímavé zprávy. Do světa totiž právě dnes vypouštíme debutové album plzeňských divočáků INNERSPHERE, jedné z nejtalentovanějších a nejagilnějších mladých part naší metalové scény, které dostalo název „Amnesia“, a které je dalším příkladem toho, že dobré věci potřebují čas. Geneze tohoto počinu totiž začala již v roce vzniku INNERSPHERE, tedy v 2015, kdy paralelně s materiálem pro vůbec první kapelní počin, pětiskladbové EP, vznikají i první skladby pro „Amnesii“. Skladatelský proces trvá do poloviny roku 2017 a jeho drtivou většinu nese na svých bedrech kytarista a zpěvák Míra Litomerický. Po dokončení finálních aranží (na nichž participovala celá kapela), začíná v lednu 2018 nahrávání v The Barn Studio pod dohledem Dana Frimla (MEAN MESSIAH). Obal alba i jeho design pochází z dílny Marka „Markko“ Pišla, který se na „Amnesii“ představil též jako host, a to ve skladbě „Asylum“, do níž přispěl varhanní stopou. Výsledkem práce všech zúčastněných je svěží a divoká melodic death metalová nahrávka, která do sebe vstřebává thrashové, blackové ale i heavy metalové vlivy.

Mimo dobře vyvážený mix metalových žánrů nabízí deska též temný příběh sebeobětování a bolestivého očistce ve jménu jedné skutečné lásky. Jak pozoruhodná situace, vezmeme-li v úvahu fakt, že tyto prvky jsou v naprostém souladu s hlavními poznávacími atributy Romantismu, uměleckého hnutí, jehož zástupcem byl v našem prostředí například Karel Hynek Mácha, jelikož měsíc lásky je právě za dveřmi. Jakmile tedy odrecitujete svůj Máj pod rozkvetlou třešní, nebo ještě lépe hřbitově, chcete-li být správný Romantik, můžete bez obav sáhnout po „Amnesii“.

Tisková zpráva | MetalGate e-shop