Vážení přátelé, v naší prezentaci obsahu chystané reedice kompletní diskografie domácí death metalové stálice Tortharry, "25 let mezi nebem a peklem", jsme dospěli do současnosti.

Řeč je samozřejmě o aktuálním osmém studiovém albu "Follow", které vyšlo v CD formátu opět u nás v roce 2013. Pro Tortharry bylo toto album svým způsobem opět dalším z přelomových počinů a to především ze dvou důvodů.

Předně se jednalo o první počin v historii kapely, na kterém se pracovalo pouze s jednou kytarou. Předtím než začaly práce na "Follow", odešel totiž z kapely kytarista Máca a jelikož se Tortharry rozhodli pokračovat dále pouze ve třech, musel se nový materiál koncipovat tak, aby vyhovoval hře pro jednoho kytaristu. Až doposud byla hudba Tortharry postavená vždy na dvou kytarách, což umožňovalo nejrůznější sóla, vyhrávky či různé harmonie, ale s tím byl teď konec.

Druhá podstatná změna se týkala opět studia, jelikož se Tortharry rozhodli poprvé ve své historii nahrávat mimo ČR a to konkrétně v proslulém polském studiu Hertz bratrů Wieslawských, kde vznikaly nahrávky takových velikánů jako Behemoth, Vader či Decapitated. A jelikož chtěli být Tortharry na natáčení v Hertzu náležitě připraveni, měli s sebou tolik věcí, že jim při vykládání pomáhali všichni, kdo ve studiu byli a to třeba i na návštěvě (přičemž jedním z pomocníků se ukázal být Dariusz Brzozowski, současný bubeník Dimmu Borgir).

Nahrávání v Hertzu hodnotí kapela jako nejprofesionálnější jaké kdy zažili. Jelo se v 10ti hodinových směnách a večery byly ve znamení hovězích steaků, v jejichž přípravě se střídali manažer Goro a kapelní zvukař Pedyk.

Tracklist "Follow" obsahuje devět skladeb. Jako obligátní ukázku tu pro vás máme třetí z nich, "Inner Decay":

 

Za zmínku ovšem stojí i závěrečná skladba "Epilogue", jelikož k této byl natočen klip:

 

Enjoy a více zase příště!

"25 let mezi nebem a peklem" vychází v limitované edici 300 kusů 17.12.2016 u MetalGate Records!