Vážení přátelé, je tady další díl zpravodajství věnovaný kompletní reedici diskografie Tortharry, "25 let mezi nebem a peklem", která vzniká u příležitosti 25 let existence této domácí death metalové stálice!

Minule jsme začali s představováním jednotlivých částí této kolekce, takže dnes v tom budeme pokračovat a to druhým studiovým albem "Book of Dreams", které vyšlo v roce 1997 a to jak na CD, tak na kazetě, pod hlavičkou Taga Records a Schneider Music.

Toto album znamenalo první kontakt mezi Tortharry a Milošem "Dodo" Doležalem, jelikož právě v jeho studiu Hacienda se "Book of Dreams" nahrávalo. Studio tehdy ještě nebylo úplně hotové a tak Tortharry ve volných chvílích přiložili ruku k dílu, což znamenalo oblepení hlavní odpočinkové místnosti studia nejrůznějšími plakáty. Tuto originální výzdobu najdete v Haciendě dodnes.

I toto natáčení mělo svá alkoholová extempore. O patrně nejpozoruhodnější z nich se postaral zvukař Tortharry, Pedyk, který jednoho večera vypil takzvaně na ex dva kečupy ve snaze opít se ještě víc než byl. Inu, na zdraví!

Tracklist "Book of Dreams" obsahuje 10 skladeb a jednu z nich, konkrétně osmou na albu, jménem "Dumb", si můžete opět poslechnout níže.

 

 

Enjoy a více zase příště!

"25 let mezi nebem a peklem" vychází v limitované edici 300 kusů 17.12.2016 u MetalGate Records!