Vážení přátelé, čas pokročit v našem zpravodajství stran připravované speciální reedice kompletní diskografie české death metalové stálice Tortharry, "25 let mezi nebem a peklem". Jak jsme zmínili minule, postupně si představíme jednotlivé části této kolekce.

Začneme u řadových alb, a to dnes konkrétně u toho debutového, tedy u desky "When The Memories Are Free". Tato byla vydána hned třikrát - poprvé v roce 1994, kdy toto album vzniklo, a posléze v reedicích v roce 2008 a 2014.

Album bylo nahráno ve studiu Past u Hradce Králové, jehož majitelem byl hudebník Pavel Sonda, autor pro kapelu památné věty "Toho piva už bylo dost pánové", která odkazuje na to, že během natáčení svého debutu Tortharry mohutně popíjeli, především pivo, a to v takové míře, že při natáčení zpěvů se Martin Vacek sotva udržel na nohou. A právě tehdy zazněla ona výstraha.

Mimochodem, tato epizoda se dočkala i komiksového zpracování a to v roce 2013, kdy jsme komiksovou formou mapovali historii festivalu MetalGate Czech Death Fest. Konkrétní díl najdete zde.

Tracklist alba "When The Memories Are Free" obsahuje celkem 12 skladeb, a jednu z nich, konkrétně druhou věc na albu, jménem "I'm afraid" si můžete poslechnout níže:

 

 

Tak enjoy a více zase příště!

"25 let mezi nebem a peklem" vychází v limitované edici 300 kusů 17.12.2016 u MetalGate Records!