Vážení přátelé, čtvrté řadové album "Black Tracks" moravské cyber metalové smečky LIVEEVIL vychází právě dnes u MetalGate Records ve formátu digipak! Devět svižných pecek, produkce Kärtsy Hatakka (Waltari), nezaměnitelný rukopis Petra Staňka. Zkrátka to chceš! Objednávejte nyní na MetalGate e-shop nebo stahujte na Metal OnLine!

Moravsko – norská cyber metalová kapela LIVEEVIL právě završila své dvouleté úsilí a nadělila nám své čtvrté řadové album „Black Tracks“. Navzdory svému temnému názvu se jedná o sadu devíti svižných a povětšině melodických elektronických pecek, které nesou nezaměnitelný rukopis jedné z ikon českého metalu a frontmana kapely, Petra Staňka.

Nové album je pozoruhodné z několika hledisek. Je zajímavé svým uměleckým záměrem, stojí za ním silný mezinárodní příběh a účinkuje na něm kromě kapely hned několik hostů.

Album se natáčelo déle než rok, nejprve v Praze (studio Soundevice), poté v Helsinkách (Nosturi). Mix proběhl opět ve Finsku (studio SN-Audio Jyväskylä), stejně tak mastering, který obstaral Mr. Svante ze studia Chartmakers. Album pak produkoval Kärtsy Hatakka, frontman finských Waltari.

Ke spolupráci přizval Petr Staněk vokalisty Andreu Baslovou, Roberta Picku a též producent Kärtsy si na albu s chutí zazpíval. Bicí nástroje obsloužil na celém albu jako host bubeník David Bartošek.

Výsledkem této mnohovrstvé spolupráce je album s hutným zvukem a nabité elektrizující atmosférou, mířící do trochu jiných vod, než jsou v českém metalu běžné.

Jednotlivé skladby, obsahující zdánlivě nesourodé náměty, jsou propojeny myšlenkou osamělosti, ale osamělosti s pocitem, že někdo se dívá. A ten někdo možná není z tohoto světa. Tuto myšlenku shrnul Petr Staněk v úvodním monologu skladby „Vibes“ : „Každá sekunda našeho bytí je jedinečným momentem ve sledování neustále nových událostí. Vesmír se rozprostírá do nekonečných hlubin, kde také žijí další rasy. Ve víře, že nejsou sami, pohybují se v různých trajektoriích až nebezpečně blízko kolem naší sluneční soustavy. V momentě, kdy objeví naší planetu, již nebudeme sami. Již nebudeme zdaleka tak jistí jako dnes. Osud zítřků nám zůstane zahalený v mlze jako nikdy předtím v hi(t)storii lidstva.“

 

 

Kompletní tiskovou zprávu najdete zde.

CD objednávejte na MetalGate e-shop, digitální verzi pak na Metal OnLine!