Vážení přátelé, a zvláště pak všichni deathmetaloví maniaci, dnes oficiálně vychází už jedenáctá studiová fošna "Paměť kamenů" domácí žánrové veličiny Tortharry, a to ve formátu digipack! Objednávejte na MetalGate e-shop!

Poctivý old school s moderním zvukem. Tortharry vydávají jedenáctou řadovku

Deathmetalová lokomotiva Tortharry je opět v pohybu. A rozhodně má pořád páru. Nová deska Paměť kamenů možná překvapuje českými texty, hudebně se však stále jedná o ryzí žánrovou smršť, která pokračuje v tradici předešlých alb. Tortharry jsou zkrátka jistota tuzemské metalové scény.

Že fanoušci mohou počítat s ryzím death metalem, dává najevo už zlověstný jedovatě zelený obal z dílny Garyho Ronaldsona. „Je to trošku paradox, protože jsme vždycky spolupracovali s českými autory, a teď, když máme album v češtině, jsme se vůbec poprvé rozhodli oslovit někoho ze zahraničí,“ uvádí kytarista a zpěvák Dan. „V minulosti jsme některé obaly podcenili, napadají mě třeba alba Reborn a White, ale od desky Follow se snažíme vizuálu věnovat větší pozornost. Ačkoliv obal poslední desky Altars Of Ignorance od Jaromíra Bezruče byl skvělý, řekl jsem si, že bychom se mohli posunout dál a zkusit někoho známého z ciziny. Gary Ronaldson dělal třeba Pig Destroyer, Misery Index nebo Napalm Death, je to šikovný malíř, jeho portfolio se mi moc líbí, tak jsme si řekli, že do toho půjdeme.“

Kapela si pohlídala i zvukovou stránku, kdy potřetí v řadě vyrazila do studia The Barn. Producent Dan Friml tak začíná být jednou z klíčových osobností novodobých Tortharry. „Prošli jsme už mnoha studii, zmíním například Šopu, Shaark či polský Hertz, ale faktem je, že The Barn nám skutečně sedí. Jeho vybavení, odpočinková zóna, prostředí kolem, samota, do toho klid, rozhled a znalosti Dana Frimla… Skvělý zvuk, skvělá produkce, ani na chvilku jsme nepomysleli na to, že bychom tentokrát točili jinde,“ říká Dan.


O hudebních kvalitách Paměti kamenů se můžete přesvědčit jako vždy na našem YouTube kanálu, kde pro vás streamujeme celou desku:


Jak už bylo řečeno, novinka je v češtině. Tortharry mateřštinu využívali v dřevních dobách, ale na žádnou řadovou desku se nedostala. Až letos. Chlapi to prostě chtěli zkusit. Zda se vyplatilo, ukáže čas. Deska vypráví o smutných příbězích, které jsou spojeny s kameny, dá se tedy mluvit o koncepčním albu.

Dále se hodí opět připomenout, že "Paměť kamenů" se dočká i vydání na vinylu, který je v plánu na druhou polovinu letošního roku.


Tisková zpráva | MetalGate e-shop CD CZ / SK

Digital: | Spotify | Apple Music | Amazon Music | Deezer | Supraphonline

Video by Woll Design