Vážení přátelé, a zvláště pak fanoušci klasického hard & heavy, je to tady! Dnes totiž oficiálně vychází kniha "Ronnie James Dio: Životopis heavymetalové ikony" z pera amerického spisovatele Jamese Curla, mapující šest dekád hudební dráhy malého velkého muže s legendárním hlasem. Objednávejte na MetalGate e-shop!

Ačkoliv se pražské nakladatelství MetalGate věnuje spíše knihám zaměřeným na tvrdý metal, tentokrát se pustilo do opravdové rock/metalové klasiky. Publikace se všeříkajícím názvem Ronnie James Dio: Životopis heavymetalové ikony právě vstupuje na tuzemský trh! Připravte se na strhující životní cestu člověka, který psal hudební dějiny s Rainbow, Black Sabbath a Dio.

Autorem neoficiální biografie je americký spisovatel James Curl, který má na kontě mimo jiné i knihu o kapele Dokken (v originále vyšla vloni). Život legendárního zpěváka mapoval celých šestnáct měsíců: „Po Ronnieho odchodu jsem několik let čekal, až o něm někdo napíše knihu. Občas jsem na internetu četl zvěsti o chystané biografii, ale nic se nikde neobjevilo. A jelikož jsem již dříve napsal dvě biografie o někdejších šampionech těžké váhy, tak mě nakonec čekání omrzelo a řekl jsem si: ‚K čertu s tím, udělám to sám.‘ A tak začala má rock´n´rollová cesta.“

V originále kniha vyšla před třemi lety, přičemž se dostala do rukou i překladatele Aleše Ondráčka, který usoudil, že by bylo fajn, kdyby se zpřístupnila českým fanouškům. Oproti původní verzi má publikace odlišnou sazbu, která je dílem Tomáše F. Hanzla, a také obálku, o kterou se postaral Ondřej Šmejkal. Kromě samotné biografie kniha obsahuje i podrobnou diskografii a řadu fotek.

Předmluvu napsal baskytarista Jeff Pilson, který s Diem natočil několik alb. Známý je ale také z formací jako Dokken či Foreigner.

Ronnie James Dio zemřel v roce 2010. Bezesporu se dá mluvit o jednom z předních představitelů hard rocku a heavy metalu. Do širšího povědomí se začal zapisovat s kapelou Elf, avšak velký třesk se udál až ve chvíli, kdy si ho do svého nového projektu přizval kytarista Ritchie Blackmore z Deep Purple. Zrodili se Rainbow, se kterými Dio natočil tři strhující desky. Následně nastoupil do Black Sabbath, v jejichž řadách se uvedl nesmrtelným monumentem Heaven & Hell. Následovalo neméně podařené album Mob Rules, po kterém již přišel čas na budování vlastní značky. A start to byl ostrý, protože debut Holy Diver dodnes patří k dalším neotřesitelným klasikám. Byť jeho kariéra občas zakolísala, pro fanoušky je skutečnou ikonou, která neztrácí na oblibě. Právem.

Tisková zpráva | MetalGate e-shop: CZ / SK


Ovšem to není všechno. Při této příležitosti jsme pro vás rovněž na e-shopu připravili speciální průřez Diovou hudební kariérou od Rainbow, přes Black Sabbath, po jeho sólová alba, to kdybyste potřebovali doplnit sbírku. Najdete zde: CZ / SK