Vážení přátelé, dnes jistě potěšíme všechny, kteří holdují temné a depresivní metalové alternativě, jelikož právě v tento poslední listopadový den vychází skvostná umrlčí novinka "Certa Omnibus Hora" pražského post-metal/doomového kvintetu The Corona Lantern, a to ve formátu jewelcase w/ sleeve! Objednávejte na MetalGate e-shop!

 

Jistá nám všem hodina… The Corona Lantern vydali umrlčí album plné naléhavé atmosféry

The Corona Lantern mají venku novou desku Certa Omnibus Hora. Jak název alba a jeho démonický obal napovídají, opět se jedná o depresivní záležitost, která potěší fanoušky doom metalu a dalších temných metalových subžánrů.

Desku vydali pražští MetalGate, kteří tak ve své stáji přivítali další chmurnou kapelu. Nahrávka byla pořízena ve studiu The Barn pod producentskou taktovkou Dana Frimla. Jelikož bylo natáčení pojato analogově, zachycuje šestice skladeb The Corona Lantern v autentické podobě. Bez upravených bubnů, samplů a efektů, ke kterým se dnešní metalové kapely s oblibou uchylují. Výsledek je syrový a pro posluchače, kteří holdují muzice prolezlé hnilobou a úzkostí, bezesporu přitažlivý.

Přesně takový je i obal z dílny zpěvačky Daniely Dahlien Neumanové. „Titulka i další navazující fotografie v bookletu jsme pořídili starým Flexaretem. Foceny jsou tedy na svitkový film. Lokalitou byl kostel sv. Ducha v Liběchově,“ říká autorka, která svou grafickou prací dokonale navázala na náladu zaznamenané muziky.


Na našem YouTube kanále právě streamujeme tento opus v celé jeho kráse, čili o jeho hudebních kvalitách se můžete přesvědčit právě tam:


Zatímco debut byl sludge doomovou záležitostí, novinka kapelu zachycuje na cestě, která vede i přes jiná metalová zákoutí. Certa Omnibus Hora je tak oproti Consuming the Tempest pestřejší a výpravnější, což ale neznamená, že by přišla o svou bezútěšnou a drásavou atmosféru. 

Tisková zpráva | MetalGate e-shop CZ / SK

Digital: Spotify | Apple Music | Amazon Music | Deezer | Supraphonline