Vážení přátelé, jak jsme avizovali minulý týden v pátek, dnes oficiálně vychází sedmé řadové album "Old Dogs" osobitých metalových matadorů Six Degrees Of Separation ve formátu digipack se speciálním bookletem! Objednávejte na MetalGate e-shop!

 

Six Degrees Of Separation vypustili staré psy. Nové album Old Dogs je opět energické, agresivní i přemýšlivé

Jedineční Six Degrees Of Separation mají venku novou desku! Dostala název Old Dogs a o její vydání se tradičně postarali pražští MetalGate. Ač pojmenování může navozovat pocit, že na fanoušky čeká unavenější materiál s viklajícími zuby, opak je samozřejmě pravdou. Six Degrees Of Separation opět namíchali tvrděmetalový koktejl s obrovskou dávkou energie. Nebojte… pořád kousají ze všech sil a s náramnou chutí!

Sedmá řadovka byla pořízena ve studiu Šopa, stejně jako předešlá alba. Nachází se na ní dvanáct skladeb, které plynule navazují na předešlou tvorbu Six Degrees Of Separation. Žádných výrazných změn se fanoušci bát nemusí, byť několik nových prvků muziku na albu koření. Osobitý a okamžitě rozpoznatelný rukopis kapely se ale nemění.


Přesvědčit se o tom můžete ostatně jako obvykle na našem YouTube kanálu, kde právě streamujeme tuto novinku v celé její kráse:


Původním záměrem konceptu alba měla být rekapitulace toho, co bylo, pokus o uvědomění si toho, co je, a možná trochu výhled na to, co bude. „Podvědomí však provedlo naprosto nenápadný palácový převrat, a když jsem revidoval texty pro grafické zpracování, uvědomil jsem si, že ač původní koncept v zásadě zůstal platný, hlavním motivem se stala pomoc,“ líčí bubeník Pickard, který je autorem textů i názvu alba, a pokračuje: „Schopnost nebo chuť pomoci. Stud, strach a někdy odvaha si o pomoc říct. Dilema, kdy je žádost o pomoc vnímána jako slabost, nebo neschopnost si přiznat, že člověk potřebuje pomoci. Nevyžádaná nebo vnucená pomoc. A tak. Možná v tom je ten výhled do budoucna. Staří psi se děsí momentu, kdy si ten kus flákoty bez cizí pomoci od kosti už neuhryznou.“

O minimalistický design obalu Old Dogs se postarala Pavla Danenbergerová, která tímto debutuje na poli metalové grafiky.

Tisková zpráva | MetalGate e-shop CZ / SK

Digital: Spotify | Apple Music | Amazon Music | Deezer | Supraphonline