Pokud jste byli na Rebel Realease Party, tak už víte. Pokud ne, pravděpodobně se to k vám i tak doneslo. Každopádně, druhé studiové album "Rebel Against Me" folkmetalového klanu Cruadalach je venku a má se čile k světu. Objednávejte na MetalGate e-shop nebo stahujte na Metal OnLine!

MetalGate Records právě vypustili na denní světlo dlouho očekávané druhé album jednoho z nejvýraznějších zástupců folk metalu v České republice, osmičlenného pražského klanu CRUADALACH. Album "Rebel Against Me" vychází v nádherné vizuální úpravě s lakovaným papírovým pouzdrem a detailním bookletem, kde si kromě samozřejmostí jako jsou texty, můžete přečíst i povídání o tom, za jakých okolností písně vznikaly a o čem pojednávají. "Hlavním cílem byla absolutní autenticita. Já velmi dobře vím, že kdybychom hráli jako tvrdší Divokej Bill s českými texty o keltských bozích, mělo by to jistý komerční potenciál, ale na to my s prominutím zcela serem", říká frontman kapely Jan Vrobel v rozhovoru pro únorové vydání magazínu SPARK a druhé album CRUADALACH tak může mnohé překvapit vážnými a současnými tématy, které se zcela oprostily od jakéhokoli žánrového klišé. V prvních nadšených recenzích si kapela odnáší přídomky jako "experimentální" nebo "spojující dosud nespojené".

Album "Rebel Against Me" pražského klanu bylo pokřtěno Milanem Trachtou, veteránem české hardcore punkové scény a zpěvákem skupiny HANBA, v pražském Jamm Clubu, kde zároveň kapela slavnostně uvedla svůj videoklip ke skladbě "Life-Worshipping Bastards", jež má premiéru 21/1/2015 na YouTube kanálu kapely "Tribe Cruadalach".

Na albu naleznete 11 pestrých skladeb, na kterých po boku osmičlenné party hostují i muzikanti z Českého národního symfonického orchestru, spřízněné smyčcové kapely CLAWED FOREHEAD nebo sličné trio folklórních pěvkyň z polských PERCIVAL/PERCIVAL SCHUTTENBACH, které můžete slyšet i na oficiálním soundtracku k očekávané hře Zaklínač 3.

Tiskovou zprávu najdete zde.

CD objednávejte na MetalGate e-shop, digitální verzi pak na Metal OnLine!