Toto zosobněné akustické běsnění, hrající pravý nihilistický black doom, založili zpěvák Von Päx, kytarista Voice of Noise a basám Panzer v Barceloně v roce 2011. Jak uvedl druhý ze zmíněných otců zakladatelů v rozhovoru pro zin Battle Helm, cílem bylo od počátku hrát "špinavý a netechnický metal", který by posluchače "přenesl zpět do časů, kdy pohanství nebylo porobeno křesťanstvím". A protože ze všech metalových stylů měla celá trojice nejblíže k blacku a doomu, vybrala si za svůj hudební projev mix obou

Svoji uměleckou vizi představili BARBARIAN SWORDS poprvé na demu "Crusaders of the Apocalypse", a zůstali jí věrni i na následujících studiových počinech "Hunting Rats" a "Worms", či na splitku "Tetrarchia Ex Bestia". V případě každého z uvedených titulů rozhodně nečekejte nějaké progresivní postupy nebo technicky propracované kompozice. Hudbě BARBARIAN SWORDS totiž naprosto nejde o to, aby byla líbivá. Naopak, snaží se být co nejsyrovější, nejšpinavější, zcela amorální, agresivní a naprosto rouhačská.

Nejinak tomu bude i na chystané nové desce "Totemic Anal Turbofucker", která si na zinu CVLT Nation vysloužila charakteristiku dosud nejodpornějšího a nejtrýznivějšího alba tohoto roku (v pozitivním smyslu samozřejmě). Inu, i sama kapela slibovala doslova orgie hnusu a blasfémie, a očividně se zadařilo.

 

 

Přesvědčit se o tom na vlastní uši budete moci 18.10., kdy nová deska vyjde, a naživo pak hned 27.10. v Praze!